Groningen

Agile coach

Functie omschrijving

Agile Coach

De opdracht

Als Agile Coach introduceer je Agile werken bij teams middels workshops en individuele coaching. Je helpt teams Agile werkmethodes toe te passen en creëert een Agile mindset. Je vertaalt Agile-principes naar de organisatie, reikt praktische tools aan en weet in te schatten welke aspecten van diverse Agile-methoden wel of niet toepasbaar zijn. Je enthousiasmeert teams en levert ondersteuning bij projecten en bij vragen van gebruikers.

Werkomvang

Uren en duur: 12 uren per week voor een periode van een half jaar met optie tot verlenging.

Kandidaatomschrijving

Vereisten:

  • Minimaal hbo-diploma in een relevante richting (bijv. Bedrijfskunde, Automatisering, Bedrijfsinformatica of vergelijkbaar)
  • Minimaal 5 jaar ervaring als Agile Coach bij transities naar agile werken
  • Relevante certificering (PSM, PSPO, SAFe, etc.)
  • Ervaring met agile werken binnen meerdere (overheids)organisaties
  • Ervaring met het geven van trainingen en workshops

Competenties en voorkeuren:

  • Een echte agilistic: op basis van overtuiging en kennis anderen weten te enthousiasmeren (we zoeken een coach, niet alleen een Scrum Master of Product Owner)
  • Ervaring met werken in projecten en in teamverband
  • Sterke communicatieve vaardigheden
  • Staat sterk in de schoenen en kan organisatiepolitiek navigeren
  • Werken met Git en GitHub is een pre

Functie eisen (1) en -wensen (•)

Eisen:

  1. Minimaal een hbo-diploma in een relevante richting (Bedrijfskunde, Automatisering, Bedrijfsinformatica, of vergelijkbaar
  2. Meerjarige ervaring in het begeleiden van transities naar agile werken - Meerjarige ervaring in het begeleiden van transities naar agile werken
  3. Relevante certificering - Relevante certificering (PSM, PSPO, Safe, etc.)

Wensen:

  • Bij deze opdracht wordt om een motivatiebrief gevraagd. Deze weegt mee in de uiteindelijke beoordeling. Deze motivatiebrief wordt beoordeeld volgens de hieronder aangegeven criteria. De brief dient door de kandidaat zelf geschreven te worden. De kandidaat dient gemotiveerd aan te geven waarom hij/zij geschikt is voor deze opdracht en voldoet aan de competenties (door middel van voorbeelden). De brief wordt door de opdrachtgever getoetst aan de hand van de omschreven functietaken en/of competenties zoals verwoord in de kandidaat- en/of opdrachtomschrijving
  • aantoonbaar minimaal 5 jaar werkervaring als agile coach
  • Ervaring werken bij de overheid - Op cv aantoonbaar meerdere jaren werkervaring bij de overheid
  • Bij deze opdracht worden na de eerste selectieronde met een aantal partijen interviews afgenomen. Deze wegen mee in de uiteindelijke beoordeling. Deze interviews worden beoordeeld volgens de hieronder aangegeven criteria. De kandidaat wordt gedurende het gesprek getoetst op de gevraagde kennis, ervaring en competenties zoals beschreven in de kandidaat en/of opdrachtomschrijving. Daarnaast wordt er beoordeeld of de kandidaat past binnen de organisatie en/of er een klik is met de kandidaat. De kandidaat waarop de keuze valt, scoort 25% voor het gesprek. De kandidaten die afgewezen worden naar aanleiding van de gevoerde gesprekken, scoren 0% voor het gesprek

Algemeen

Heb je interesse in deze functie?
Reageer dan via de website van www.zuidprofs.nl voor de meest uitgebreide terugkoppeling.
En let op, want voor onze functies geldt:
  • De meeste functies zijn tijdelijke functies voor een langere periode. Soms met uitzicht op vast.
  • ZZP is niet altijd mogelijk.
  • Goede beheersing van het Nederlands is voor alle functies vereist
  • Ervaring bij een overheidsorganisatie is een grote pré, soms een eis.
  • We ontvangen graag jouw CV in het Nederlands, liefst in Word format.
  • Vermeld je functies en werkzaamheden inclusief jaartallen en maanden, meest recente bovenaan.

Locatie

Groningen

Je kunt reageren tot

31.03.2026

Contactpersoon

Robot

Deel deze vacature
Maak jobalert
Vacature details
Match criteria
  • Groningen
Werkervaring
  • 2 - 5 jaar
  • 5 - 10 jaar
  • 10 jaar of meer
  • Tijdelijk detachering
  • Tijdelijk ZZP
  • 16 uur
  • 8 uur
Heb jij interesse?
Pitrick Barendse
Mobiel: (06) 5086 0318

Benieuwd?

Meer weten over ZuidProfs? Over de manier waarop wij de beste kandidaten vinden voor je vacature? Of wat je mogelijkheden zijn als je via ZuidProfs aan het werk gaat?

Neem contact op